דיקור ראש YNSA, מה מיוחד בשיטה?

מאת: מיכאל פורת ואסף פלדמן

 

שיטת דיקור הקרקפת YNSA פותחה על ידי רופא יפני בשם טושיקטסו ימאמוטו לפני כארבעים שנה, והיא אחת משיטות הדיקור היעילות ביותר המיושמות כיום בעולם. ייחודה של השיטה הוא במשוב המיידי לדיקור ובאפקט הדרמטי שלה על כאבים מסוגים שונים, הפרעות תנועה ובעיות נוירולוגיות שונות.

ד”ר ימאמוטו, שהתמחה כרופא מרדים וכרופא נשים, למד אקופונקטורה בשנות ה-70 ואף שילב דיקור כרופא מרדים בניתוחים שונים ולידות. מתוך עבודתו עם דיקור וניסיונו עם מטופלים רבים, גילה נקודות חדשות ואפקטיביות שמהן צמחה שיטה שלמה שלימים נקראה YNSA – Yamamoto New Scalp Acupuncture. כיום ד‘ר ימאמוטו בן השמונים פלוס עדיין מטפל בעשרות מטופלים מדי יום בבית חולים שיקומי אשר בבעלותו ביפן ומרצה בפני רופאים ומטפלים בכל העולם.

הטיפול ב-YNSA מתאפיין בתוצאות מיידיות אשר מורגשות כבר עם החדרת המחטים. בתמונות הבאות ניתן לראות דוגמא לטיפול בשיטה לכתף קפואה. המטופלת סבלה מספר חודשים מכתף קפואה והגיעה לטיפול כשתנועת הכתף מוגבלת והיא סובלת מכאבים.

תמונה 1 לפני דיקור – הגבלת תנועה בכתף ימין תמונה 2 לאחר דיקור כשל חצי שעה הטבה משמעותית בתנועת הכתף

טיפול זה כלל דיקור בארבע נקודות בלבד על גבי הראש וכפי שניתן לראות התגובה הייתה מיידית ומשמעותית.

בתמונות הבאות מודגמת השפעת הדיקור על נפגע שבץ מוחי אשר סובל מהמיפלגיה בצידו השמאלי של גופו. עקבנו בעזרת מצלמה טרמגורפית על מהלך הטיפול ובמקביל לשיפור המיידי בתנועה תיעדנו שינוי משמעותי גם בטמ“פ הרגל הפגועה. הטיפול כלל דיקור בשלוש נקודות בראש בלבד.

תמונה 3 לפני דיקור  טמ‘פ המקסימלית ברגל שמאל 32.2 מעלות תמונה 4 לאחר 30 ד‘ עם המחטים הטמ‘פ המקסימלית ברגל שמאל 34.7

המרכז לדיקור ראש מזמין אתכם ללמוד את השיטה. ההשתלמות בYNSA כוללת כשבעה מפגשים שבועיים בהם נלמד את אופן העבודה, מיקום ותפקידי הנקודות, אבחנות מגע ויישומן ודגשים קלינייים.

 

שם (חובה)

טלפון (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

נושא

 
 

ברוכים הבאים לאתר המרכז לדיקור ראש YNSA

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

הקורס הבא יפתח בסתיו 2013

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -